-
-
15 februari 2013 om 12:15 #731
Sandra vL
DeelnemerBRUSSEL – Er zijn minder te vroeg geboren baby’s in Vlaanderen, sinds daar het rookverbod is ingesteld. In Vlaanderen zijn er 360 vroeggeboorten per jaar minder.
Dat is de conclusie van milieu-epidemioloog Tim Nawrot, die verbonden is aan de Universiteit van Hasselt.
Vroeggeboorten
Het aantal te vroeg geboren baby’s, bevallingen voor het einde van de 37e week, was tot 2006 vrij constant. Maar na de invoering van het rookverbod in restaurants in 2007 daalde het risico op vroeggeboorten met 3,13 procent.Met het rookverbod in eetcafé’s in 2010 daalde dit risico met nog eens 2,65 procent, concludeert Nawrot, die zijn bevindingen in het prestigieuze British Medical Journal publiceerde.
Gezondheidspatroon
Voor het onderzoek werd gekeken naar meer dan 606.800 geboorten, die van 2002 tot en met 2011 in Vlaanderen werden geregistreerd. „De studie bekijkt of de invoering van het rookverbod ook echt invloed heeft op het gezondheidspatroon van de bevolking. Roken wordt minder aanvaard en mensen stoppen ook meer met roken”, stelt de professor vast.Zijn bevindingen komen overeen met een onderzoek dat eerder in Schotland werd uitgevoerd.
Bron: Telegraaf.nl
-
15 februari 2013 om 13:26 #4800
MaMarieke85
DeelnemerDat is fijn. Helaas komen niet alle plotselinge vroeggeboortes door roken, als dat wel zo was zouden veel ouders veel stress bespaard blijven 😉
Alle rokers die ik ken roken bijvoorbeeld niet in mijn bijzijn, alleen bij hoge uitzondering en dan nog alleen buiten waarbij ze ook nog eens zorgen dat de rook niet mijn kant op waait. Toch werd Gabriel plotseling vroeg geboren, ach ja 🙂
-
15 februari 2013 om 17:18 #4804
fambloem
DeelnemerOok wij zijn niet rokend.
Hier in huis word ook NIET gerookt iemand die wil roken gaat maar naar buiten.En mijn kinderen zijn dan ook op de normale datums geboren onze 5e zelfs op de voorspelde dag :yeah:
Mijn schoonzusje heeft in haar zwangerschap gerookt.Aller 3 de kindertjes waren te vroeg.En hebben nog een tijd in het ziekenhuis gelegen.
Ook nu hebben ze nog last van een groei achterstand maar funcioneren wel allemaal normaal
-
Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.
