-
-
14 mei 2013 om 09:21 #879
Sandra vL
DeelnemerAls te vroeg geboren baby’s standaard een vaccinatie zouden krijgen tegen het RS-virus, dan zullen ze minder vaak benauwdheidsklachten krijgen zoals een piepende ademhaling.
Het Universitair Medisch Centrum Utrecht laat weten dat baby’s bij een vaccinatie minder snel in het ziekenhuis opgenomen zullen hoeven te worden, maar ook zullen ze later minder snel klachten hebben.
”Onze onderzoekers ontdekten dat piepende benauwdheid bij te vroeg geboren baby’s meestal door het RS-virus komt, een luchtweginfectie die erg op een verkoudheid lijkt maar waarvan de klachten langer aanhouden”, liet een woordvoerder weten.
De klachten kunnen bovendien ook een voorbode van astma zijn. Veel baby’s raken geïnfecteerd, waarvan 1 procent in het ziekenhuis wordt opgenomen. Het RS-virus is in Nederland de belangrijkste oorzaak van ziekenhuisopnames bij jonge kinderen.Injectie
De wetenschappers gaven 429 baby’s die geboren werden tussen de 33 en 35 weken zwangerschap en verder gezond waren een injectie tegen het RS-virus of een placebo. Ouders van de gevaccineerde kinderen rapporteerden in het daarop volgende jaar minder ademhalingsproblemen dan ouders van niet-gevaccineerde kinderen: het aantal dagen met klachten daalde met 61 procent.
Van de baby’s die de prik kregen werd 0,9 procent daadwerkelijk in het ziekenhuis opgenomen met een RS-infectie, in tegenstelling tot 5,1 procent van de baby’s in de controlegroep.Palivizumzab
Als vaccin werd het al bestaande medicijn palivizumzab gebruikt, dat antistoffen bevat en voorkomt dat het RS-virus menselijke cellen binnendringt en geïnfecteerden er ziek van kunnen worden. ”Omdat het RS-virus stabiel is en niet snel verandert, is er in tegenstelling tot bijvoorbeeld de griep niet elk jaar een nieuwe prik nodig om beschermd te blijven”, aldus de zegsman. Het medicijn is in Nederland verkrijgbaar, maar wordt niet vergoed door zorgverzekeraars.
De onderzoekers publiceerden hun bevindingen donderdag in het New England Journal of Medicine.Bron: Nu.nl
-
Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.
